Τα must have κομμάτια του Νοεμβρίου αναλαμβάνουν να σας φτιάξουν τη διάθεση

Το στιλ που θα σάς βοηθήσει να αντισταθείτε στις σκυθρωπές μέρες της εποχής.

HARPER'S BAZAAR TEAM

Κομψές καμπαρντίνες, πλεκτά και άνετα παντελόνια ανεβάζουν τη διάθεση τις moody μέρες του χειμώνα.

Καρό καμπαρντίνα

Ταυτισμένη με το φθινόπωρο αλλά και με την ανεπιτήδευτη κομψότητα, η καμπαρντίνα ανανεώνεται υιοθετώντας καρό μοτίβα.

Τα must have κομμάτια του Νοεμβρίου αναλαμβάνουν να σας φτιάξουν τη διάθεση Kristin Vicari
Καμπαρντίνα Tod’s από προσωπική συλλογή. Πουκάμισο Paul Smith, paulsmith.com. Παντελόνι Vivienne Westwood, viviennewestwood.com. Παπούτσια Emporio Armani, Attica.

Το cardigan

Συνδυάστε μια λευκή πλεκτή ζακέτα με μια βερμούδα στους τόνους της καραμέλας
και αναβαθμίστε το σύνολο με ένα statement αξεσουάρ.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Ζακέτα Fabiana Filippi, fabianafilippi.com. Βερμούδα Luisa Spagnoli, luisaspagnoli.it. Clutch Olympia Le-Tan, olympialetan.com.

Αέρινη φούστα

Εξισορροπήστε μια θηλυκή broderie anglaise φούστα με brogues και boxy tops.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Πουλόβερ Loro Piana, loropiana.com. Φούστα The Kooples, thekooples.com. Παπούτσια Manolo Blahnik, manoloblahnik.com.

Το φόρεμα 

Τα statement μανίκια γίνονται τάση και κάνουν ένα puff sleeve navy φόρεμα να μπαίνει στα βασικά κομμάτια της γκαρνταρόμπας.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Φόρεμα Miu Miu, miumiu.com.

The mood booster 

Ένα πανωφόρι σε έντονο φωτεινό κίτρινο ανεβάζει τη διάθεση και γίνεται τόσο απαραίτητο, που πια μπορεί δικαιωματικά να συγκαταλέγεται στα διαχρονικά must-haves.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Αντιανεμικό Alpha Tauri, alphatauri.com. Καπέλο Fendi, fendi.com.

Το παντελόνι 

Ένα φαρδύ ριγέ παντελόνι λειτουργεί το ίδιο καλά στο γραφείο αλλά και στο weekend, συνδυασμένο με ένα χαλαρό πουλόβερ και ένα φουλάρι δεμένο στον λαιμό.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Πουλόβερ Brunello Cucinelli, Brunello Cucinelli Boutique. Παντελόνι Polo Ralph Lauren, Polo Ralph Lauren Boutique. Φουλάρι και βραχιόλι Hermès, Boutique Hermès.

Τα γυαλιά ηλίου 

Συμπληρώστε τα ’50s looks με ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου σε cat eye σχήμα, που αναδεικνύει μοναδικά τα ζυγωματικά.

Must haves HB289 Kristin Vicari
Τζάκετ με ζώνη Herno, herno.com. Τζιν παντελόνι Marina Rinaldi, Marina Rinaldi. Γυαλιά ηλίου Tom Ford, Panaidis
Φωτογραφίες: Kristin Vicari
Fashion Editor: Tilly Wheating